loader

ZAMAK METAL

imgservices

ZAMAK METAL

Zamak, çinko, alüminyum, magnezyum ve bakırdan meydana gelen bir çinko alaşım ürünüdür.
Zamak çok yönlü bir mühendislik malzemesidir. Parça dökümünde üretim kolaylığı, düşük maliyet, sertlik, sağlamlık, mukavemet performansı bakımından diğer alaşım sistemlerine oranla daha mühendislik malzemedir.

Çinko alaşımlarının atmosferik şartlardaki korozyona direnci oldukça yüksektir. Korozyon direncini arttıran kaplama, boyama, krom atlama ve fosfatlama işlemi bu alaşımlardan yapılan parçalara uygulanabilir. Aynı zamanda dekoratif amaçlı polisaj ve kaplama işlemlerinde başarıyla bu alaşımlara uygulanabilir. 

Zamak 8, Zamak 12 ve Zamak 27 elektrik donanımlarının ve el aletleri üretiminde de kullanılmaktadır. Aynı zamanda çarpışma ve darbe esnasında kıvılcım çıkarmadıkları için patlayıcı ve yanıcı gazların kullanıldığı tank ve benzeri gaz armatürlerinde güvenle kullanılabilir. 

Zamak 3, Zamak 5 ve Zamak 7 den daha mukavim ve serttirler. Manyetik özelliklerinin düşük olması bu alaşımların elektronik endüstrisinde de kullanımını yaygınlaştırılmıştır. 

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için

Metal sektöründe faaliyet gösteren NESA METAL son 30 yıldır geniş ürün yelpazesi, uygun fiyat, teknik bilgi desteği ve hızlı dağıtım servisi ile sektörde hizmet vermektedir.

Ağırlık Hesaplama Fiyat Listesi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Topçular, Rami Kışla Cad. Gün İş Merkezi No:29/E-F Eyüp/İSTANBUL

Telefon: 0 212 612 87 87 E-Mail: nesa@nesametal.com
LÜTFEN AŞAĞIDAKİ E-POSTA KISMINI DOLDURUN
E-postanızı doldurduğunuz için teşekkür ederiz